زندگی نامه

ابراهیم منصورنژاد

ابراهیم منصور نژاد 29 اردیبهشت سال 1340 در روستای راهدار از توابع شهرستان شوشتر متولد شد. در 4سالگی به شهرستان مسجد سلیمان نقل مکان کرده و دیپلم خود را در این شهرستان دریافت کرد.
در زمان تحصیل به فعالیت سیاسی علاقه مند شد و فعالیت هایی همچون روزنانه دیواری و پخش اعلامیه های حضرت امام خمینی(ره) پرداخت.
پس از انقلاب و از سال 59 در هیات واگذاری زمین برای کشاورزان فعالیت داشت، همچنین در سال 1360 پس از آنکه به اهواز آمد در ستاد بازسازی مناطق جنگی مشغول به کار شد؛ در واقع این ستاد پس از بمباران ها و تخریب هایی که در جنگ بوجود می آمد وارد عمل می شد و برای بازسازی خرابه های ناشی از بمباران و ترکش ها وارد عمل می شد. تا سال 62 در امور مالی این ستاد به فعالیت خود ادامه داد و مدتی هم در ستاد بازسازی آبادان و خرمشهر خدمت رسانی کرد؛ طی این مدت همزمان در ستاد معراج که بعد از حملات دشمن مجروح یا پیکر شهدا را می آوردند نیز فعالیت داشت.
با موشک باران مسجدسلیمان در سال 62 دفتر بازسازی این شهرستان تشکیل شد و دنبال تیمی باتجربه در بازسازی مناطق جنگی بودند؛ وی با 22 سال سن به عنوان قائم مقام دفتر بازسازی مناطق جنگی مسجدسلیمان منصوب شد.
سال 63 در آزمون بهداری و بهداشت شرکت کرد و با قبولی در این آزمون به استخدام شبکه بهداشت درآمد. اما پس از قبولی در آزمون شرکت نفت در سال 64 به استخدام شرکت نفت درآمد.
سال 68 در رشته مهندسی گاز در دانشگاه گچساران قبول شد، ترم اول را با موفقیت سپری کرد، اما به دلیل مشکلات کار و تحصیل همزمان از ادامه تحصیل در آن مقطع صرف نظر کرد. پس از حدود 6 سال مجددا تحصلات خود را از سر گرفت و اینبار در سال 74 در رشته مدیریت دولتی پیام نور اهواز پذیرفته شد و تا سال 78 با دریافت لیسانس مدیریت دولتی فارغ التحصیل شد.
سال 78 در سن 37 سالگی از شهرستان شوشتر کاندیدای مجلس شورای اسلامی شد و علیرغم تبلیغات اندک اما نزدیک به چهار هزار رأی از اعتماد شهروندان کسب کرد.
در آن روزها و از سال 68 تا 72 گردان های عاشورا در سازمان ها تشکیل می شد که ایشان توانست به عضو فعال این گردان ها درآید. همچنین عضویت در شورای مرکزی بسیج حوزه صنعتی نفت مسجدسلیمان را نیز در کارنامه کاری خود دارد.از سال های 70 تا 78 به مدت 8 سال بعنوان دبیر انجمن اسلامی نفت مسجدسلیمان نیز فعالیت داشت.
علیرغم مشغله کاری فراوان اما ادامه تحصیل بعنوان یک اصل همیشه در ذهن مهندس منصور نژاد وجود داشت و منجر به آن شد تا در سال 84 در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی گرایش تولید عملیات علوم تحقیقات اهواز پذیرفته و تا سال 86 موفق به فارغ التحصیلی در این مقطع شود. پس از این موفقیت و در همان سال به کلانشهر اهواز منتقل شد و در این سال به عنوان دبیر هیئت مدیره مناطق نفتخیز جنوب منصوب شد.
نگاهی به سوابق جناب آقای ابراهیم منصور نژاد:
سوابق تحصیلی:
کارشناسی مدیریت دولتی
کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی گرایش تولید و عملیات
پذیرفته آزمون مقطع دکتری مدیریت گرایش بازاریابی

سوابق شغلی:
مشاور مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان
مدیر منابع انسانی مناطق نفتخیز جنوب 94 تا 98
عضو هیئت مدیره مناطق نفتخیز جنوب 95 تا 98
عضو کمیته رسیدگی به مشکلات نیروی انسانی شرکت ملی نفت ایران
عضو و جانشین مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب در کمیته های مختلف از جمله صیانت از حقوق شهروندی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کمیته فرهنگی، تحول اداری و …
رئیس HSE، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل مناطق نفتخیز جنوب
رئیس امور اداری، برنامه ریزی، آموزشی و خدمات مدیریت تولید مناطق نفتخیز جنوب
نماینده مدیریت تولید در کمیسیون ارزشیابی اسناد و مدارک / ساماندهی مکاتبات محرمانه
نماینده مدیریت تولید در کمیته گشایش پاکات مناقصات مناطق نفتخیز جنوب
دبیر هیئت مدیره شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
رئیس دفتر مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان
رئیس اداره خرید و بررسی منابع کالا شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان
رئیس اداره تدارکات و امور کالا شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان
سرپرست اداره مهندسی سیستم ها و بهره وری شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان
دبیر هیئت مدیره شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان
دبیر شورای همیاری و مشارکت کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان
عضو کمیسیون مناقصات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان
کارمند نمونه شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در سال 97
عضو منتخب مجمع در دهیئت ترک تشریفات مسجدسلیمان

سوابق آموزشی:
مدرس دانشگاه آزاد اسلامی
مدرس دانشگاه پیام نور مرکز اهواز
مدرس دوره های ضمن خدمت کارکنان در اداره آموزش مناطق نفتخیز جنوب